خواب و تغذیه

خواب
باتوجه به نحوه خوابیدن افراد میتوان به ویژگیهای شخصیتی آنها پی برد

كابوس هاى كودكان

اغلب كودكان ديدن كابوس و خواب هاى بد را تجربه كرده اند. رؤياهاى وحشتناك از زمانى كه كودكان دوساله هستند آغاز مى شود و بين سنين ۶-۳ سالگى به اوج خود مى رسد. ديدن كابوس...

تغذیه
بسیاری از مواد مغذی مثل ویتامین ها و مواد معدنی به صورت مستقیم عملکردهای ذهن و قدرت های شناختی که به Cognitive performance مشهورند، تاثیر می گذارند.

خواب
خوابیدن پیش از امتحان به یادآوری مطالب کمک می کند

تغذيه براي اعصاب
بیماری روحی، بیماری‌ای نیست که به‌طور ناگهانی بروز کند، بلکه در اثر یک رشته علل پیش می‌آید

غذا و استرس

كارشناسان تغذیه ای آمریكا به این نتیجه دست یافتند افرادی كه دچار استرس و فشارهای روحی روانی می شوند بهتر می توانند غذا بخورند.

ميوه

این میوه را بخورید و روحیه تان چند برابر شود، این میوه به میوه روحیه ساز مشهور است چرا ؟

 

دير خوابيدن

خواب برای کودک همانند تغذیه لازم و ضروری است. بسیاری از کودکان برای به خواب رفتن مشکل دارند و به موقع نمی‌خوابند، در کودکان معمولا بی‌خوابی اوایل شب اتفاق می‌افتد و به اصطلاح به آن بی‌خوابی شبانه گفته می‌شود. احتیاج به خواب در انسان‌ها در سنین مختلف متفاوت است.

 

خواب

خواب حالتی از استراحت طبیعی است که در انسانها،حیوانات ، پرندگان، خزندگان، حشرات و ماهی ها مشاهده می شود و مشترک است. پایین آمدن میزان حرکات ارادی بدن و کاهش واکنش به محرک های خارجی(نظیر نگاه کردن به یا گوش دادن به بحث چند نفر باهم)، از خصوصیات خواب است.

 

 

 

اختلال خواب

این روزها زیاد به گوشمان می خورد من بد خواب شم ، بد می خوابم و... در واقع نه در شب خواب کاملی داریم و نه در روز کاملا بیداریم.
به نظر شما اینکه می گوییم ما بد خواب هستیم و عده ای خوشخواب درست است؟
در واقع می توان جور دیگری نگاه کرد. افرادی با توجه به اهمیت خواب در زندگی می دانند چگونه بخوابند اما عده ای نمی دانند و باید خوب خوابیدن را بیاموزند.

 

ورود کاربران

کلمات کلیدی

روانشناسی - روان ایران - روان شناس - مشاوره - مقالات روانشناسی - معرفی روانشناس - روان شناسی کودک - اختلالات روانشناسی - کارگاه روانشناسی- کودک و نوجوان - مشاوره رایگان - ازدواج و طلاق - ارتباط - تحصیلی - شغلی - مسایل جنسی - اعتیاد - خواب و تغذیه - افسردگی - اضطراب - شخصیت - تست روانشناسی - یادگیری - عشق - بلوغ - روان درمانی - مطب روانشناسی